kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Yazı Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 14:24
 
M A Ğ D U R İ Y E T Ü Z E R İ N E !.
Talip KOÇ
gazelmedya@hotmail.com
 
 

Millet nezdinde liderlik vasıfları genel anlamda yetersiz olduğu halde, medya marifetiyle abartılarak vatandaşa empoze edilmeye çalışılan bazı parti liderleri, yaptığı ziyaret ve diğer çalışmalarda bir kısım taktik oyunlarına baş vurarak, siyaset yaptıklarına şahit oluyoruz.

 

Bu durumda olanlar, taktik olarak planladıkları mağduriyet üzerinden algı oluşturmayı, mağduriyeti adeta nemalanma malzemesi olarak kullanmayı amaçladıklarını görüyoruz. 
Yukarıda belirtildiği şekilde çalışan ve bu tarife çok iyi uyan, son derece kabiliyetli, hatta bu konuda ortağı Kılıçdaroğlu’nu çok geride bırakabilen Meral Akşener’i,  örnek  olarak görebiliriz. Onun bu konuda ki olağanüstü başarısı, hemen hemen her saha çalışmasında rahatlıkla gözümüze çarptığını ve  biz vatandaşlara bunu açık olarak sık sık sergilediğine şahit oluyoruz.

Dikkat edilirse, her yaptığı esnaf ziyaretinde, sözde esnafın derdi ve sıkıntısına ortak olacağına, yaptığı gezilerde özellikle bir mağduriyet sahnesi peşinde olan Akşener, bununla bir yere varamayacağını çok iyi bilmelidir.

 

Değerli arkadaşlar. 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını, İsrail’in çocuk katili lideri  olan Netanyahu’ya benzettikten hemen sonrasında, çevre illerden topladığı yüzlerce taraftarlarıyla birlikte Rize’ye gitmeye karar vermek, başlı başına provakasyona merhaba demekten başka bir şey olmadığı çok açık. Hele hele İçişleri bakanlığını yapmış olmakla birlikte, eminim ki yüzlerce provokasyon olaylarına şahit olan böyle bir kişinin yaptı bu haince benzetme sonrasında Rize’ye giderken bunu düşünmemiş olması, tamamen ihtimal dışı olduğunu düşünüyorum.

Çünkü  Rize gezisi, onun için her bakımdan kârlı  bir iş olacaktı. Neden derseniz. Rize için planlanan provakasyonda olası mağduriyet algısı dışında, güvenlik güçleri için de, gerekli önlemler alınmadı, almak istemedi diye, İçişleri bakanlığı için hedeflediği bir başka sinsi algıyı da yapmaktı. 

 

Ama şükürler olsun ki hesap tutmadı. Milletimiz artık her şeyi çok daha iyi takip ettiği için, gündemi ve olan bitenleri çok daha iyi gördüklerini düşünüyorum. Gezilerinde, gazetecilere “ Sadece sevdiğim soruları soracaksınız, aksi halde tekmeleneceksiniz !.” tavrından derhal vazgeçmelidir. 

Maalesef, bu aralar gerginlik ve kaostan medet bekleyen bir parti olarak sürekli karşımıza İP’ in çıktığını görüyoruz. Her gittiği yerde ayrı bir olayla biten esnaf ziyaretleri, bize bunu göstermektedir. 
Adeta sokak terörü ve hareketini bir an önce başlatmak üzere üslenmiş bir görevi icra etme gayretinde olduğu açıktır. Esas amaç, esnaf ziyaretinden ziyade, sahada gerginlik ve infial yaratacak bir hareketi yakalamak olduğunu düşünüyorum.
Selam ve saygılarımla.

 
Etiketler: M, A, Ğ, D, U, R, İ, Y, E, T, , , Ü, Z, E, R, İ, N, E, !.,
Yorumlar
Haber Yazılımı