kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
03 Aralık 2020 - Perşembe 21:42
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUHANİYLE GÖRÜŞTÜ
TÜRKİYE VE İRAN ARASINDA ÜST DÜZEY TELEFON TRAFİĞİ
GÜNDEM Haberi
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUHANİYLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-İran ilişkilerini güçlendirecek adımların ele alındığı görüşmede, bölgesel gelişmeler değerlendirildi. 

 

İRANLI BİLİM ADAMI MUHSİN FAHRİZADE’NİN ÖLÜMÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İranlı bilim adamı Muhsin Fahrizade’nin uğradığı menfur suikast sonucu hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduklarını ifade ederek, kardeş İran halkına ve merhumun ailesine başsağlığı dileklerini iletti.
 
Suikastın zamanlamasına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırının bölgenin barış ve huzurunu hedef aldığını; ancak bölgeyi istikrarsızlığa sürüklemek isteyen karanlık çevrelerin ümitlerinin bir kez daha boşa çıkarılacağına inandığını dile getirdi.

 

AZERBAYCAN’IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ VE EGEMENLİĞİNE GÖLGE DÜŞÜRÜLMEMELİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dağlık Karabağ ihtilafında artık yeni bir döneme girildiğini belirterek, bu dönemde de Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine gölge düşürebilecek her türlü eylemden hassasiyetle kaçınılmasının fevkalade önemli olduğunu; kalıcı barış ve istikrarın tesisinin yeni fırsat pencereleri açacağını, bunun Ermenistan dahil tüm bölge ülkelerinin yararına olacağını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN, RUHANİYLE, GÖRÜŞTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı