kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
25 Nisan 2021 - Pazar 04:07
 
ABD BAŞKANI BIDEN İSTANBUL'A HAKARET ETTİ!
Joe Biden 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanıdığını duyurdu. Biden'ın bu tanımlamasını içeren açıklama metninde bir skandal daha ortaya çıktı. Açıklamada İstanbul yerine 'Konstantinopolis' ifadesi kullanılarak 6 asırlık İslam yurduna hakaret edildi..
DÜNYA Haberi
ABD BAŞKANI BIDEN İSTANBUL'A HAKARET ETTİ!

Biden açıklamasında, "Her yıl bu günde Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölen herkesin hayatlarını hatırlıyoruz ve böylesi bir mezalimin bir daha yaşanmasını engellemeye yönelik bağlılığımızı yeniden ortaya koyuyoruz" ifadelerini kullandı. ABD Başkanı, açıklamanın son paragrafında ise "Amerikan halkı, 106 yıl önce bugün başlayan soykırımda yok olan bütün Ermenileri onurlandırmaktadır" dedi.

İSTANBUL İÇİN KONSTANTİNOPOLİS İSMİNİ KULLANDI

Açıklamanın devamında ise 'Konstantinopolis' ifadesinin kullanarak skandal üzerine skandala imza attı; "24 Nisan 1915'ten itibaren Konstantinopolis'teki Ermeni aydın ve cemaat liderlerinin Osmanlı yetkilileri tarafından tutuklanmasıyla bir buçuk milyon Ermeni tehcir edildi, katledildi, imha politikasıyla öldürüldü. Meds Yeghern'in (Büyük Felaket) kurbanlarını onurlandırıyoruz..

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABD, BAŞKANI, BIDEN, İSTANBUL'A, HAKARET, ETTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı