kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Yazı Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 15:39
 
ÜÇ ÇAĞA MÜHRÜNÜ VURAN ECDAD VE BİZ!
Neslihan SOYHAN MİCAN
admin
 
 

Malumdur ki bin yıldır bu güzide topraklardayız. Ve bin yıldır önce Selçuklu Devleti ve ardından Osmanlı İmparatorluğu ile üç çağa yani Orta Çağ, Yeni Çağ ve Yakın Çağ’a mührünü vuran Şanlı Ecdadın devamıyız, torunlarıyız.

 

1037’de kurulan Selçuklu Devletiyle coğrafyamızın her karışını bilge insanlar eliyle kıdemli bir Rençber gibi işleyerek Türk-İslam Kültür ve Medeniyetinin güçlü ve kalıcı tohumlarını ektik ve yeşerttik. Öyle ki genişleyen topraklarla birlikte beldeden beldeye, nesilden nesile intikal eden adeta Açık Hava Medresesi, ucu bucağı gözükmeyen bir Eğitim Vadisine dönüştü ANADOLU İRFAN MEKTEBİ!

 

Bu mektebin ikliminden feyz alarak büyüyen fertlerden her evi, her sokağı buram buram huzur, sükunet ve insanlık kokan cemiyetler, topluluklar meydana geldi.

 

Nitekim hemen her ev sıcacık bir okul, sokaklar öğrenilen bilgilerin üzerine yenisinin eklendiği ve öğrenilenlerin pratiklerle pekiştirildiği bir destek üniteydi yeni nesiller için.

 

Maya tutmuş, artık Türk- İslam Kültür ve Medeniyeti bu coğrafyanın çehresi, öncüsü ve  her asra mührünü vuran göz kamaştırıcı hüviyeti olmuştu.

 

Bu duruma paralel muvaffakiyetlerin de ardı arkası kesilmedi tabii. 1299’da küçücük bir oba eliyle kurulan, 1453’de Fatih Sultan Mehmet Han gibi bir dehayla İstanbul’u fethedip Ortaçağ’ı kapatıp Yeni Çağ’ı başlatarak Cihan Devleti olan, 1517’de Yavuz Sultan Selim Han’ın üstün başarılarıyla  bütün İslam Aleminde Hilafeti üstlenen, 1538’de Kanuni Sultan Süleyman Han döneminde Barbaros Hayrettin Paşa komutasında gerçekleştirilen Preveze Deniz Zaferiyle Akdeniz’i bir Türk Gölü haline getiren ve yine Muhteşem Süleyman lakaplı Kanuni Sultan Süleyman döneminde Vatan topraklarını hükümranlığına bağlı devletlerle beraber 24 milyon km2’ye çıkartan Osmanlı İmparatorluğu; Anadolu topraklarında tutan mayanın en görkemli mahsulü olarak tarih sayfasındaki yaldızlı yerini ebediyen silinmemek üzere aldı.

 

Elbette bireyler gibi milletlerinde kaderi vardır. Zamanla dejenere olan cemiyet hayatımız, tepeden tırnağa istikametten ve adaletten ayrılmamız, paşaların ve bazı yöneticilerin nefsani tutum ve davranışları, emperyalistlerin tüm dünyada ve tabii coğrafyamızda da yürüttükleri ‘böl parçala yut’ stratejileri ve bu stratejilerine paralel coğrafyamızdan, vatanımızdan oldukça bol ajan devşirebilmeleri, yönetimsel ve askeri zafiyetler, acziyetler vs. sonucunda koskoca bir imparatorluğu kaybettik.

 

Yaklaşık yüz yıldır da Selçuklu ve Osmanlı Bakiyesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak düşe kalka bu topraklardaki varlığımıza devam etmekteyiz.

Ama tabii egemen güçlerin üç asırdır içimize ve coğrafyamıza soktukları özel ekipleri, ajanları, devşirdikleri kuklaları, ektikleri sapkın ideolojileri, yazdıkları baştan sona yalan tarih kitapları, etkisini hiç yitirmeyen kutuplaştırıcı argümanları, ırkçılık fitilleri ve topyekun milleti dinsizleştirme plan ve projeleriyle beraber.

 

Gelinen noktada kendileri iç karışıklık dönemlerini  aşan emperyalist devletler, beraberce saldırdıkları ve sömürdükleri Müslüman devletler üzerinden her türevden parsayı götürüyor ve  kendi toplumları müreffeh bir düzeyde hayatlarını idame ettiriyor. Doymaz bir iştahayla sömürdükleri Müslüman ülkelere kalansa bolca karışıklık, huzursuzluk ve çile oluyor. Tüm Dünyayla dalga geçerek güya Demokrasi götürmek için gittikleri her yer kurutulması mümkün olmayan bir bataklığa dönüşüyor. Buralarda kan, gözyaşı, ıstırap, zulüm, haksızlık ve istikrarsızlık hiç bitmiyor.

 

Müslümanlar ise uyumaya, aymazlığa, olanı biteni geriden izlemeye ve içerdeki fikri hasımlarıyla düelloya devam ediyor. Maalesef Osmanlı’dan sonraki Coğrafyamızın hal-i pür melali kısaca budur.

 

Bugün dünyada 57 tane  Müslüman devlet var. Takriben 24 milyon km2 üzerinde, 1,5 milyar nüfusa sahip. Üstelik bu nüfus genç, hem yer altı zenginlikleri hem yer üstü potansiyelleriyle esasında çok güçlüler. Lakin bu ülkelerde idareciler Batının vesayeti, denetimi, tahakkümü altında ve emir eri konumundalar.

 

Oysa yapılması gereken tıpkı medeniyetlerinin dişlileri kanlı olmasına rağmen geçmişlerinden ders alıp, ortak çıkarlar doğrultusunda birlik olmayı başarmış Batılı ülkeler gibi, birlik olmayı başarmak. Silkelenip, ayağa kalkıp, emperyalistlerin tahakkümüne baş kaldırmak, güçlerimizi birleştirmek, kendimize gelebilmek.

 

Bu  kadim coğrafya elbet bir gün bunu başaracak. Ve bu kalkınışın öncüsü gene bizim devletimiz olacaktır. Beş bin yıllık tarihi misyona sahip devlet yapımız,  geleneklerimiz, teamüllerimiz, devlet bilinci ve ciddiyetimiz ve disiplinimiz tekrar ayağa kalkmaya ve dağılan coğrafyayı bir araya toplamaya muktedirdir. Bu hususta kimsenin kuşkusu olmasın.

 

Yapmamız gereken içimizdeki din düşmanı değil, İSLAM DÜŞMANI azgın azınlık tarafından ayaklarımıza dolanmış aşağılık prangalardan kurtulmak. Bu azgın azınlığın başka dinlerle hiçbir sorunu yoktur, diğer dinlere ve mensuplarına oldukça saygılılardır. Onların tek derdi, tek düşmanı İslam ve Müslümanlardır. Aslında bunlara verilen yegane görev de budur.

 

Bu azgın azınlığın büyük çoğunluğu yüzyıl önce içimize yerleştirilen kimliklerinde Türk yazan ama asla Türk ve Müslüman olmayan   ajanlardır. Diğer kısmı ise topraklarımızda o veye bu şekilde yaşamış, işgalci artığı ecnebi kalıntılardır..

 

Çünkü kökü bu topraklara dayanan hiçbir Türk, Kürt, Arap vatandaşı tam anlamıyla dini kuralları yaşamasa bile asla İSLAM DÜŞMANI olamaz. Kendisi dindar olmasa dahi Mukaddesata saygılı olur. Mukaddesata saygısı olmayanların ben Türküm demelerine asla itibar etmeyin, çünkü kesinlikle değiller ve kanlarının gereği olarak İslam’a ve Mukaddes değerlere düşmandırlar.

 

Bu ülkede dini yok etmek ve sadece vicdanlara hapsetmek isteyen azgın azınlık iyi bilmeli ki; TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN DİNİ İSLAMDIR! Beyhude hayaller kurmasınlar. Bizler Bin Yıllık Coğrafi Saltanatımız boyunca 72 milleti bir arada tutan tüm normlarımızın içinde olan ve beşeriyet için muhteşem bir sisteme sahip Dini Kurallarımızı hiçbir vakit terk etmedik ve biiznillah hiçbir vakit terk etmeyeceğiz. Müslüman milletlerin kendi nefsani hataları, kusurları ve yaşamsal bozuklukları İSLAMA mal edilemez. Doktorun reçete ettiği ilacı kullanmayan ya da yanlış kullanan hastanın doktoru suçlamaya hakkı yoktur.

 

Türkçülüğü kullanarak güya milleti kuşatan Arap geleneklerinden bu ülkeyi kurtaracağız diyen kurnaz tilkiler, siz önce kendi soyunuzu, milliyetinizi, uyruğunuzu bir ibraz edin bakalım. Hangi milletin kripto ajanısınız kimbilir? Ya da zengin Anadolu Coğrafyamızda hangi ecnebi milletin artığı olarak kaldınız? Siz Türk adını, kimliğini ve vatandaşlığını sadece kendinizi gizlemek için aldınız, yüzyıl önce bu topraklarda yaşayan herkes Türktür ve Türk diye adlandırılacaktır diye çıkarılan ve aslında tek amacı sizleri gizlemeye yönelik bir yasanın ardına sığınıp  olmadığınız Türklük adına ahkam kesiyorsunuz. Alemi sersem kendilerini akıllı sanan budalalar sizi...

Sizin yapmak istediğiniz tek şey bu milletin İslamla bağını kesmek.. İslama olan düşmanlığınız Ebu Cehil'inkinden beter..Ama asla amacınıza nail olamayacak, kininizde boğulacaksınız.!

 

Hasılı kelam;

 

Bu Asil Millet bin yıllık ANADOLU İRFAN MEDENİYETİNİN çizgisinden hiçbir vakit sapmadı ve sapmayacak, azgın azınlığın bühtanlarına, şeytani kurnazlıklarına, oyunlarına yenik düşmeyecek, Mukaddes değerlerini asla çiğnetmeyecektir.

 

Bilakis çok da uzak olmayan bir gelecekte adeta küllerinden yeniden doğacak, kaybettiği tüm değerleri tekrar toparlayacak ve tıpkı ÜÇ ASRA KUTLU MÜHRÜNÜ VURAN şanlı ecdat gibi Adaletle, İlimle, İrfanla, Ahlak ve Faziletle çağlara mühür vurmaya İLANİHAYE devam edecektir...!!!

 

Zira TÜRK İSLAM MEDENİYETİ yok edilmiş değil, durdurulmuş bir medeniyettir. Ve durdurulduğu yerden şahlanmaya biiznillah maliktir, muktedirdir..!

 

 

 

 
Etiketler: ÜÇ, ÇAĞA, MÜHRÜNÜ, VURAN, ECDAD, VE, BİZ!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
28 Haziran 2021
SÖZÜNDE DURAN SULTAN!
07 Mayıs 2021
NE OSMANLIYMIŞ YA HU..!
14 Nisan 2021
BİZİ BİZDEN ÇALDILAR!
30 Ocak 2021
DERİNLEŞEN YARALARIMIZ!
28 Ocak 2021
KENDİNE KAŞİF OL
05 Aralık 2020
KÜLTÜREL SOYKIRIM
20 Ağustos 2020
AREV OKULLARIYLA İLGİLİ İZLENİMLERİM
15 Mayıs 2020
İSLAM DİNİ İLMİN TA KENDİSİDİR!!!
28 Nisan 2020
Gel de Mertliği arama
27 Nisan 2020
BİN YAŞA YÜCE DEVLETİM!!!
23 Nisan 2020
BU BİZİM HİKAYEMİZ!!!
23 Nisan 2020
YAŞAMA GEREKÇEMİZ!!!
23 Nisan 2020
Burası bir Osmanlı yurdudur
16 Nisan 2020
Süleyman Soylu’yu Milletçe Seviyoruz...
14 Mart 2020
BİZE YAKIŞMIYOR!
05 Mart 2020
BU ÖFKE NİYE!!!
13 Şubat 2020
İÇTİMAİ YARALARIMIZ
29 Ocak 2020
11 YILIN ARDINDAN
06 Ocak 2020
GÜNEŞ YÜZLÜ İNSANLAR
27 Aralık 2019
DOSTUM GECELER
08 Aralık 2019
HAYAT BOYU YEDİKLERİMİZ, BAŞKALARI İÇİN PİŞİRDİKLERİMİZDİR..!
30 Kasım 2019
SÖZÜNDE DURMAK YÜKSEK ŞAHSİYET GÖSTERGESİDİR..!!
21 Kasım 2019
ZİHİNLERE ÇÖKEN KABUS!!!
18 Ekim 2019
BAD-EL HARAB-ÜL BASRA
20 Ağustos 2019
VE KALEMİN DE KALBİ KIRILIR!!
01 Temmuz 2019
YOLCULUK
15 Haziran 2019
YALNIZIZ
07 Haziran 2019
Yitik Hazineler
30 Mayıs 2019
İHTİYACIMIZ OLAN DİL..!
25 Nisan 2019
YARİM OSMANLI
21 Mart 2019
ÇANAKKALE’DEN SELAM
03 Mart 2019
AHLAKIN TEMEL UNSURU KADINDIR!
25 Ocak 2019
KÜLTÜREL TAHRİBAT
25 Ocak 2019
BİRAZ SÜKUNET....!
25 Ocak 2019
BİZİ BİN PARÇAYA BÖLEN İÇİMİZDEKİ NEFİSLER
25 Ocak 2019
KÜLTÜREL BUHRANLARIMIZ
25 Ocak 2019
RUHLARA DA DÜŞSE CEMRELER
25 Ocak 2019
YİĞİTLER GÖSTERİŞSİZ GİDER KUTLU HİTAMA
25 Ocak 2019
RUHLAR DEŞİLDİKÇE DERİNLEŞİR…!
25 Ocak 2019
BİZİ BİN PARÇAYA BÖLEN İÇİMİZDE Kİ NEFİSLER
25 Ocak 2019
BİN YILLIK AŞK HİKAYEMİZ
25 Ocak 2019
Liyakat Meselesi
25 Ocak 2019
KÜLTÜREL BUHRANLARIMIZ
25 Ocak 2019
YAĞMURDA GİDEN
14 Ocak 2019
EĞRETİ DURAN SEÇKİNLER
14 Ocak 2019
MİLLİ KISIR DÖNGÜLERİMİZ...!
14 Ocak 2019
SÖZ VE ÖZÜN DÜETİ
14 Ocak 2019
İNSANLIĞIN İNSANLIK ARAYIŞI
14 Ocak 2019
Ruhlara da Düşse Cemreler
14 Ocak 2019
Ezber Hayatlar...
14 Ocak 2019
ALLAH YAZAR....!
Haber Yazılımı