kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Yazı Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 15:54
 
Onlar bizim hayatımızın bir parcası
Ferit TUNCER
gazelmedyaQhotmail.com
 
 

 Sosyal medya da karsıma o kadar iğrenç  görüntüler videolar çıkıyor ki insanlık nereye gidiyor demekte mecbur kalıyorum. Masumca oturan bir köpeğe tekme atmak, hiçbir zararı olmayan kediye elektrik bağlamak ..... Dilim varmıyor daha yazmaya ve bir çok örnekleri siz de görmüşsünüzdür benim gibi ..

Lütfen  bu canlılara sahip çıkalım...

Ne mi yapabiliriz .?

Çocuklarımızı eğitelim canlılar konusunda . Onlara merhameti öğretelim . Hayvan sevgisini aşılayalım zararsız olduklarımı şiddete ve açlığa mahkum edilecek canlılar olmadığını onlara öğretelim.

Tabi sadece çocuklara çünkü yetişkin bireylerin bu konuda daha çok eğitilmesinden tarafım.

Onlar acıkır . Onlar susar .Kış aylarında yemek artıklarınızı boş kaplara koyarak evinizin köşesine veya boş arazilere koyarak onları doyurabilirsiniz. Tabi bu sıcak havalarda en önemlisi bir kap su her evin köşesinde olması gereken bir şey çünkü bu sıcak havalar dayanılmaz oluyor  bir kap su onları hayatta tutabiliyor...

Eğer yaralı yada muhtaç bir hayvan gördüğünüz de Alo 153  yaz Hayvan Ambulansı imdadına yetişir bu kadar basit çünkü can bu kadar ucuz değil duyarlılığımızı yitirmeyelim.

Hayvanların manevi desteklere ihtiyaçları olduklarını unutmayın . Onları sahiplenebilirsiniz . Cana yakın bir kedi bir köpek yada bir kuşu neden sahiplenip onu ailenizin bir parçası yapmak istemezsiniz

ki . Yada onlar için mama kampanyası başlatabilirsiniz . Eğitici broşürler dağıtabilirsiniz bunların hiç birini yapamıyorsanız kartondan bir kulübe yapabilirsiniz onlar için .

   Ama unutmayın en önemlisi şiddetin her türlüsüne karşı olun . Ağzı dili olmayan masum canlıların koruyucu ailesi olun onlar şiddeti hakketmiyor. Onlara yaşamaya çalışıyor.

 
Etiketler: canlılar,hayvanlar,sevgi,koruma,
Yorumlar
Haber Yazılımı