kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 10:53
 
Porsche Taycan'ın tam elektrikli modeli Türkiye'de
Porsche'nin tamamen elektrikli ilk modeli Taycan, Türkiye'de satışa sunuldu. Taycan 4S, Turbo ve Turbo S modelleri Türkiye'nin 7 noktasındaki Porsche Yetkili Satıcıları'nda yerini aldığı açıklandı.
TEKNOLOJİ Haberi
Porsche Taycan'ın tam elektrikli modeli Türkiye'de

Tüm dünyada sadece Porsche tutkunlarının değil, tüm otomobil tutkunlarının yakından takip ettiği en yeni Porsche modeli Taycan, Türkiye’de de satışa sunuldu.

 

E-Performans serisinin en yeni modelleri Taycan 4S, Turbo ve Turbo S modelleri İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin’deki yetkili satıcılarda beğeniye sunuldu.

Taycan’ın satışa sunulması ile Porsche Türkiye’nin tarihinde de yeni bir sayfa aralandığını söyleyen Porsche Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, Porsche AG’nin elektromobilite üzerine stratejisi paralelinde 2025 yılından itibaren teslim edilen Porsche modellerinin yüzde 50'den fazlasının elektrikli olacağını iletti.

 

"2020 SONUNA KADAR 120 ŞARJ İSTASYONU"

Eskinazi, “Bu doğrultuda yeni Porsche Taycan için tüm yetkili satıcı ve servislerimizde ve ayrıca çeşitli sosyal etkileşim noktalarında kurulacak şarj istasyonları için hazırlıklarımız son hız devam ediyor. Taycan kullanıcılarımızın sarj hizmetine ulaşabilirlikleri bizim için çok önemli, bu nedenle Türkiye’de kendi şarj ağını kuran ilk otomobil markasıyız. Porsche Türkiye olarak, 2020 yılının sonuna kadar yaklaşık 6.7 milyon TL yatırım ile 120 adet Porsche şarj istasyonunu aktivite etmeyi planlıyoruz. 2021 yılı başında ise Doğuş Oto Kartal lokasyonumuzda Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonunu kurmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Elektromobilite kapsamında hazırlıklara 2 yıl önce başlayan Porsche Türkiye, Destination Charging (uğrak noktasında şarj), Dealer Charging (Bayide Şarj) ve Home charging (Evde Şarj) alanlarına odaklanıyor. Global olarak yapılan araştırmalara göre, elektrikli araç kullanıcıları araçlarını istatistiksel olarak yüzde 80'lik bir oranla evde şarj ettiği görülmüş ve Taycan kullanıcılarının evlerine şarj istasyonları kurulum süreçleri tasarlanarak kurulumlar başlatılmış. 

Taycan Turbo S modeli ise 0'dan 100'e sadece 2.8 saniyede ulaşabiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Porsche, Taycan'ın, tam, elektrikli, modeli, Türkiye'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı