kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
19 Aralık 2020 - Cumartesi 20:12
 
KÜRŞAT MİCAN'DAN BİRA REKLAMINA BÜYÜK TEPKİ
BİR BİRA FİRMASI BİRA ŞİŞESİYLE HAKKARİ'DE BULUNAN DİNİ BİR MEDRESEYİ YANYANA KOYARAK BİRA MARKASI TANITIMI YAPTI! REKLAMA TEPKİNİN ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜĞÜNÜ BELİRTEN YESEVİ ALPERENLER DERNEĞİ GENEL BAŞKANI KÜRŞAT MİCAN; "O REKLAM YÜZÜNDEKİ FOTOĞRAF KALDIRILANA KADAR TEPKİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ" dedi.
GÜNDEM Haberi
KÜRŞAT MİCAN'DAN BİRA REKLAMINA BÜYÜK TEPKİ

 

Bir bira firması ülkemizin tarihi ve turistik mekanlarını bira kutularına nakşederek reklam faaliyetleri yaparken büyük bir yanlışa imza attı! Hakkari'nin Nehri köyünde bulunan büyük alimlerin ders verdiği tarihi bir medreseyi bira kutusuna nakşetti. Müslümanların tepkisini çeken bu reklama br tepkide Yesevi Alperenler Derneği Genel Başkanı Kürşat Mican'dan geldi.

Mican tepkisini şöyle dile getirdi;

 

Bu nasıl bir rezalet!!! 

 

Hiç mi utanmanız, arınız, hayanız, mukaddesata saygınız kalmadı!??

Bu iğrençliğin, bu densizliğin, bu hakaretin bir plan çerçevesinde bilinçli olarak yapıldığı ayan beyan ortadadır!

 

Ecdadın kemiklerini sızlatan, dini değerlere, mukaddesata, alim ve evliyalara aleni saldırı niteliğinde olan bu çirkefliği bütün Müslümanların hassaten Nakşibendi Camiasına mensup olanların gözardı etme lüksü olamaz, olmamalıdır!!

Allah rızası için herkes bunu okuyup paylaşsın ta ki sesimiz gitmesi gereken yerlere gidinceye kadar... 

Bir bira firması Türkiye'nin 81 iline ait tarihi ve turistik mekanlarını bira kutularına nakşederken;

Hakkari'nin Nehri köyünde bulunan ve yüz yıllarca Nakşibendi tarikatının dini mekanı olan ‘Kayme Sarayına’ ait fotoğrafı reklam yüzü olarak kullanmış, Mukaddes Dinimizin yasakladığı içki fotoğrafı ile Dini ve Tarihi bir Medreseyi yan yana resmetme küstahlığı göstermiştir!!

Hem de Bin yıllık Müslüman beldesinde korkmadan, utanmadan, sıkılmadan bu denli alçaklığı yapabilmiştir!!!

 

Eyyy Müslüman Türk Milleti bu gidişat nereyedir!!!???

Yarın ruz-i mahşerde ataların yüzüne nasıl bakacağız??

 

Seyyid Taha-i Hakkari Hazretlerinin yıllarca medrese olarak kullandığı ve aynı zamanda yaşadığı yer olarak bilinen Şemdinli Kayme Sarayında,  Seyyid Sıbgatullah Arvasi(Gavs-ı Hizan), Seyyid Fehim Arvasi ve Halife Derviş  Hazretleri gibi nice önemli İslam alimleri yetişmiştir!

Toprak altında yatan Şanlı Ecdadımızı, Alim, Evliya, Seyyid, Şerif, Şehit, şuhedamızı ve tüm Müslümanların duygularını rencide eden bu şeni ilan fotoğrafları derhal kaldırılmalı, bu tiksinti verici, iğrenç reklamı yapma cüretinde bulunan haysiyet yoksunu, ahlak ve edep fukarası soysuz güruh derhal gereken cezaya çarptırılmalıdır!!! Bu terbiyesizlik ve hadsizlik yanlarına kar kalmamalıdır!

 

 

Son günlerde değneksiz köy bulmuş din ve milliyet düşmanları, küffarın içimizdeki taşeronları buldukları her platformda dine ve dini değerlere çatmaktalar!!!
Herkes cibiliyetinin gereğini yapar!!

 

Ey Müslüman Türk Milleti artık uyan, bir an evvel özüne dön, dinine, mukaddesatına, dini ve tarihi değerlerine, İslam alimlerine, kıymetli hocalarımıza, fikir adamlarına sahip çık!!

Uyanıp, silkelenip, bilinçlenip kendimize gelmezsek iş işten geçecek ve İslam Alemi içine düştüğü sıkıntılardan asla kurtulamayacaktır!!!

 

Son nefesimize kadar din, milliyet ve mukaddesat düşmanlarıyla mücadelemize Allah’tan gayri kimseden korkmayarak devam edecek,  davamızdan biiznillah dönmeyecek, Türk İslam Medeniyetine darbe üstüne darbe vurmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz!!!

 

 
DEVLETİMİZİN VE DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN  EN KISA ZAMANDA BU İĞRENÇLİĞİ YAPANLARA GEREĞİNİ YERİNE GETİRECEĞİNDEN HİÇ ŞÜPHEMİZ YOKTUR.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜRŞAT, MİCAN'DAN, BİRA, REKLAMINA, BÜYÜK, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı